הולכים בדרכו

הקדמה
קרן עדיאל
מרכז מיון ע"ש עדיאל צוובנר
פרוייקט מגמת ארץ ישראל בתיכון "הראל"

מרתון ארץ ישראל בתיכון "המסורתי"
כפר עדיאלבשנים שחלפו מאז אביב 2003, פנו אלינו מספר גורמים קרובים מעולמות שונים והציעו לנו להנציח את עדיאל. בכל אחת מהפעמים התרגשנו מאוד, הן מהמחווה המרגשת, הן מהעובדה שעדי נגע בכל כך הרבה אנשים בצורה כה עמוקה, והן מהרעיון עצמו- בצורות שונות ומגוונות נוכל להמשיך בדרכו של עדי ולקדם את הדברים שהוא התחיל בחייו והאמין בהם בכל ליבו.

אנחנו גאים בכל מפעל ומקום שנקרא על שם עדיאל או קשור אליו, הן משום הדברים היפים אותם הוא מקדם והן משום שכל אחד מהם, בדרך שונה, ממשיך את דרכו של עדיאל אהובנו כפי שהדברים באו לידי ביטוי בדברים שהקראנו בטקס חנוכת מרכז המיון הארצי של "אביב תעשיות מיחזור" ע"ש עדיאל צוובנר:

".....הציניקנים שבמשפחתנו הרימו גבה ואמרו: מה, סוג של חיריה על שם עדי? אכן, אי אפשר היה שלא לחייך, אבל לכולנו היה ברור- אין מתאים מכך לשמר את זכרו ודרכו של עדיאל.  עדי אהב את הטבע והסביבה בכל מאודו ובעיות אקולוגיות היו מדירות שינה מעיניו. היה חשוב לו לשמור על העולם בו אנו חיים, והוא שימש דוגמא אישית מרהיבה ויוצאת דופן בעניין זה.  מילים רבות כבר נאמרו על דרכו המיוחדת של עדי ודאגתו לשימור העולם ואיכות הסביבה. והנה, סופסוף אפשר להשאיר את המילים על הנייר (הממוחזר), ולהתחיל במעשים.

החיים החדשים שהתחילו מאז שעדיאל הלך מעימנו הם קשים וריקים. יש מספר נקודות אור בחושך הזה, שמחזיקות אותנו וגורמות לנו להמשיך ללכת. המאפיין שלהן הוא התחושה שאנו ממשיכים בדרכו ורצונו של עדי...אנחנו תקווה שמפעל החשוב הזה, יחד עם הדרך בה האמין עדי, יישארו עמכם גם בסוף היום הזה. מספיק שכל אחד מאתנו יחשוב פעם אחת ביום על העולם היפה, אך שברירי, בו אנו חיים וייעשה מעשה אחד ביום שנועד לשמר או לשפר את איכות הסביבה בה אנו חיים- וכבר הדברים ייראו קצת אחרת...."


קרן עדיאל

משפחתנו, משפחת צוובנר, בשיתוף ובעזרת חברים טובים, הקמנו את "קרן עדיאל- הקרן להנצחת עדיאל צוובנר" שהינה עמותה רשומה ומוכרת כ"מוסד ציבורי" מטעם נציבות מס הכנסה.
מטרותיה העיקריות של הקרן הינן הנצחת זכרו של עדיאל בתחומי החינוך, ספורט אתגרי, איכות הסביבה ועזרה לזולת.
קרן עדיאל מעניקה מלגות, פרסים כספיים ותמיכות לתלמידים וסטודנטים באותם תחומים שאייפנו את חייו ורוחו של עדיאל.
במהלך שנת 2006 גייסה קרן עדיאל סכום התחלתי של כ- 150,000 ₪ מתרומות בארץ ובחו"ל והעניקה חלק מכספים אלה לתלמידים וסטודנטים בבית הספר תיכון "הראל" במבשרת ציון ולסטודנטים בכפרי סטודנטים דוגמת "כפר עדיאל".

 

"אביב תעשיות מחזור"

הוקמה בשנת 1992 כדי לפעול למען הקטנת נפח הפסולת המוצקה בישראל. במפעל זה פועלים לשלב בין תעשיה ובין איכות הסביבה. החברה אוספת את בקבוקי הפלסטיק ממכלי איסוף המפוזרים ברחבי הארץ ומעבירה אותם למפעל המחזור ברמת חובב. מחומר הגלם החדש שנוצר במהלך המחזור מיוצרים עשרות מוצרים החל מסלסלות פירות, דרך שולחנות פיקניק וגדרות ועד מוצרי טקסטיל כגון פליס ומעילים.
בשנת 2003 נחנך ברמלה מרכז מיון ארצי חדש, שם ממויינים מוצרי הפלסטיק השונים לפני הגעתם למפעל.
משפחת מזרחי, חברת משפחה שנים רבות, אשר הקימה ופתחה את מרכז המיון הארצי של "אביב תעשיות מחזור", בחרה לקרוא למרכז על שם עדיאל.

אתר "אביב תעשיות מחזור"תיכון "הראל"

תיכון הראל שבמבשרת ציון, שם למד עדיאל במחזור הראשון עם הקמת בית הספר, מפעיל מספר פרוייקטים בנושאי חברה ואהבת הארץ יחד עם המשפחה ועם קרן עדיאל.
בין היתר, בשנת 2004 כיתות י' התחרו ביניהן בארגון פרוייקטים התנדבותיים לרווחת הקהילה המקומית; מארגני הפרוייקט הטוב ביותר זכו לטיול בנגב, למדורה וברביקיו ב"כפר עדיאל" בלווי חברים של עדיאל ומשפחתו.
בעקבות תשוקתו של עדיאל לטיולים בארץ, מתקיימת בכל שנה תחרות בין תלמידי י"ב במגמת לימודי ארץ ישראל. כל סטודנט מגיש עבודת מחקר כחלק מלימודיו בנושא ארץ ישראל: שלוש העבודות הנבחרות כמצטיינות מוצגות בערב מיוחד שנערך בבית הספר ומקבלות פרסים מטעם קרן עדיאל.

עמוד לזכרו של עדיאל באתר תיכון הראל

 

מרתון ארץ ישראל לזכר עדיאל צוובנר בתיכון "המסורתי"

נציגי התיכון המסורתי ע"ש בראונשוויג בירושלים, פנו אלינו בשנת 2004 והביעו רצונם להנציח את זכרו של עדיאל. הקשר של עדי לבית הספר המסורתי נולד מצירוף גורמים: אחותו, יונת, סיימה לימודיה במחזור הרביעי בתיכון; אמו, אלינור, מלמדת אנגלית בבית הספר מאז שנת 1986; ולבסוף, מלבד עדיאל, כל חברי עמותת איילים, מייסדת כפר עדיאל, למדו בתיכון המסורתי. הערכים המשותפים של משפחותיהם ומחנכיהם הובילו גם לחיבור של חברות ביניהם.
מאז, בכל שנה מתקיימת תחרות "מרתון ארץ ישראל" לתלמידי כיתות ט' הלומדים לימודי ארץ ישראל. לכל אחד משלושת הזוכים מוענק פרס מטעם קרן עדיאל בטקס הסיום שלהם.


כפר עדיאל

כפר סטודנטים של עמותת איילים, שעדיאל היה ממייסדיו ומקימיו.

על "כפר עדיאל"